Mladinska komisija PGD Velenje

V društvu delujejo štiri desetine (pionirji, pionirke, mladinci, mladinke) za katere skrbijo mentorji, ki v svojem prostem času skrbijo da je v društvu otrokom lepo. V ospredju je druženje in spoznavanje med društvi preko raznih srečanj in tekmovanj, in želja da se otroci z veseljem vračajo v društvo, kjer se družijo, učijo in spoznavajo nove stvari.

Starostne skupine:

• pionirji 7-11 let
  • mladinci 12-16 let
  • gasilski pripravniki 16-18 let

Vsako leto se udeležimo naslednjih dejavnosti:

• sankanje v Paški vasi,
  • pokalno tekmovanje Savinjsko Šaleške regije (maj, junij, september),
  • letovanje v Savudriji (junij – julij)
  • orientacija (september)
  • kviz (oktober, november)
  • športno tekmovanje ( pikado, namizni tenis, kros)
  • Redno sodelujemo tako na zveznih, meddruštvenih in regijskih, kot tudi pokalnih in državnih tekmovanjih.

Pohvalimo se lahko z naslednjimi rezultati:

1. mesto rezultati športnih tekmovanj (2009, 2010)
1. mesto pionirji – gasilsko tekmovanje GZ ŠD 2009
2. mesto mladinci – regijska orientacija in uvrstitev na državno tekmovanje 2009
1. in 2. mesto mladici, starejši pionirji – uvrstitev na regijsko tekmovanje v kvizu 2009
3. mesto pionirke – gasilsko tekmovanje za ZLATO PIKO 2011

Včlani se, če imaš željo spoznavati delo gasilcev, se želiš družiti s sovrstniki in imaš veliko dobre volje.